Koło sportowe

ZAJĘCIA SPORTOWE

Podstawowym celem i zadaniem programu (projektu) Szkolnego Koła Sportowego jest upowszechnienie sportu wśród uczniów naszej szkoły oraz propagowanie sportowego (zdrowego) stylu życia. Młodzież uczestnicząc w tych zajęciach może w pełni zaspokoić swoje potrzeby w zakresie aktywności ruchowej. Uczniowie doskonalą ogólną sprawność fizyczną, kształtują charakter we współzawodnictwie i rywalizacji, przyjmują postawę współdziałania zespołowego i wzajemnej odpowiedzialności. Program zajęć pozalekcyjnych przewiduje również doskonalenie sprawności specjalnej, tj. opanowania elementów techniki i taktyki wybranych gier. Wymiernym efektem pracy uczniów na zajęciach pozalekcyjnych jest sprawdzenie własnych sił i umiejętności w konfrontacji z innymi poprzez uczestnictwo w różnych formach rywalizacji sportowej na różnych szczeblach.

Co jest istotne, poprzez współzawodnictwo i rywalizację uczniowie wpajają sobie zasady czystej gry (fair play), stąd też sport staje się nieodłączną częścią procesu wychowawczego.

Program (projekt zajęć) przeznaczony jest dla uczniów klas I-III liceum mających predyspozycje do uprawiania piłki siatkowej, piłki nożnej oraz piłki ręcznej.

Zajęcia w roku szkolnym 2015/2016:

PIŁKA SIATKOWA – poniedziałek godz. 16.15 - 18.30

PIŁKA NOŻNA – piątek godz. 15.20 - 16.50

TENIS STOŁOWY – czwartek godz. 15.20-16.05

Prowadzący: Marta Pacek-Jezierska

Wszelkie pytania dotyczące zajęć proszę kierować do:

p.siatkowa, p.nożna i tenis stołowy – mgr Marta Pacek - Jezierska e-mail: marta.pacek-jezierska@zso2wejherowo.pl

p.ręczna – mgr Adriana Czurgiel   e-mail: adriana.czurgiel@zso2wejherowo.pl

Ze sportowym pozdrowieniem!!!