Basen

Basen

Oprócz regularnych wyjazdów na basen, które odbywają się w ramach zajęć wychowania fizycznego, uczniowie uczęszczają również na zajęcia dodatkowe. Skierowane są one do grupy najbardziej uzdolnionych uczniów. Ich naczelnym celem jest profesjonalne przygotowanie młodzieży do zawodów. Dodatkowe spotkania na terenie basenu są - oczywiście - regularne i mają miejsce dwa razy w tygodniu. W bieżącym roku szkolnym 2014/2015 będą to dwa zajęcia we wtorek i jedno w czwartek. Informacji udzielają i na zajęcia zapisują panowie Piotr Wojciechowski i Patryk Górski

Mistrzostwa Wejherowa w pływaniu.

Uczniowie Naszej Szkoły wystartowali w Mistrzostwa Miasta Wejherowa w Pływaniu Indywidualnym.

Zawodnicy z klasy IV i młodsi rywalizowali na dystansie 25m a klasy V i VI na dystansie 50m.  Zawody pływackie w naszym mieście jak zwykle miały ciekawą oprawę, cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów i rodziców, którzy mogli dopingować swoje pociech z trybun. Nasz młody zawodnik z klasy III wzbudził niemałą sensację kiedy to popłynął stylem grzbietowym w rywalizacji na 25 m stylem dowolnym. Podczas gdy inni zawodnicy płynęli kraulem, nasz Alex płynął na grzbiecie. Przez tę pomyłkę zawodnik „Jedenastki” stracił szansę na medal na tym dystansie ale w rywalizacji na 25 m stylem grzbietowym nie pozostawił już rywalom złudzeń i wygrał zdobywając dla naszej szkoły złoto. Poza złotym medalem Alexa Tomaszewskiego na 25 m grzbietem, brązowy medal na 25 m stylem grzbietowym zdobyła Natalia Król z klasy IV, na 50 m również grzbietem brązowy medal zdobyła Wiktoria Warkusz z klasy V,a w żabce również brązowy medal zdobył Adam Królczyk. Medaliści zebrali gromkie brawa podczas dekoracji na podium, gdzie z uśmiechem, dumnie prezentowali swoje medale.  Nie tylko medaliści mieli powody do zadowolenia, wielu zawodników poprawiło swoje rekordy życiowe. Zmęczeni, ale szczęśliwi reprezentanci wejherowskiej „Jedenastki” deklarowali chęć doskonalenia się przez cały rok  na pozalekcyjnych zajęciach z pływania i poprawy swoich rezultatów w przyszłorocznych zawodach.

Patryk Górski