DNI OTWARTE AWFiS

Utworzono dnia 22.03.2016

Dnia 22 marca uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego udali się na dni otwarte Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Nasza przygoda rozpoczęła się od spotkania z Prorektorem ds. Studenckich i Sportu - prof. nadzw. dr hab. Kazimierzem Kochanowiczem oraz Przedstawicielami Wydziałów Uczelni wraz z Radą Samorządu Studentów. Po krótkim przedstawieniu każdego z prorektorów udaliśmy się na zwiedzanie. Zaczęliśmy od Katedry Gimnastyki, później zwiedziliśmy Katedrę Lekkiej Atletyki … Następnie pływalnia oraz zespołowe gry sportowe (piłka nożna, siatkówka, koszykówka, piłka siatkowa). Wszędzie wykładowcy zaprezentowali nam ćwiczenia, które trzeba zaliczyć na egzaminie wstępnym.

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu posiada wydziały:

- Rehabilitacji i Kinezjologii (Katedra Nauk Biologiczno-Medycznych; Katedra Fizjoterapii; Zakład Terapii Zajęciowej )

- Wychowania Fizycznego ( Katedra Nauk Przyrodniczych, Katedra Nauk Społecznych, Katedra Sportu, Katedra Wychowania Fizycznego)

- Turystyki i Rekreacji (Katedra Promocji Zdrowia, Katedra Sportu Powszechnego, Katedra Zarządzania Turystyką i Rekreacją).

Tekst i zdjęcia: Marta Pacek-Jezierska

Kierownik wycieczki: Marta Pacek-Jezierska