Kodeks 2.0

Kodeks 2.0 przyjęty w Szkole Podstawowej Nr 11 w Wejherowie.

1. Korzystamy tylko z oryginalnego oprogramowania. Nie kupujemy podróbek.

2. Pamiętamy, że nie wolno samodzielnie instalować oprogramowania na komputerach

w szkole.

3. Korzystając z Internetu nie podajemy żadnych danych osobistych.

4. Nie zamieszczamy bezmyślnie zdjęć swoich oraz koleżanek i kolegów.

5. W przypadku zainteresowania naszą osobą przez nieznajomego w sieci, informujemy

o tym rodziców lub swojego nauczyciela.

6. Korzystając z materiałów w sieci, pamiętamy, że są czyjąś własnością i powinniśmy

podać autora oraz źródło.

7. Nie korzystamy ze stron i gier, które nie są dla dzieci.

8. W czasie lekcji pamiętamy o wyłączeniu telefonu. Za zgodą nauczyciela wykorzystujemy

telefon jako pomoc dydaktyczną.

9. Służymy pomocą innym w wykorzystaniu TIK.

10. Przestrzegamy regulaminów korzystania z sieci oraz pracowni informatycznych.

Wrzesień 2018