Marzena Hennig                  Monika  Sitko

7.30 – 15.00

8.00 – 17.00

7.30 – 15.00

Biblioteka w II LO mieści się na pierwszym piętrze. Składa się z wypożyczalni, czytelni, centrum multimedialnego. Posiadamy bogaty księgozbiór (około 15 000 woluminów), wiele ciekawych pozycji w zbiorach specjalnych. Prenumerujemy kilkanaście tytułów czasopism. Do dyspozycji czytelników są trzy stanowiska komputerowe. Służymy radą przy wyborze lektury, wspieramy przy odrabianiu lekcji, pomagamy pracować z TIK, wspomagamy maturzystów.

Co poza tym dzieje się w bibliotece?

Biblioteka jest kuźnią talentów. Dbamy o to, by pasje naszych uczniów były rozwijane. Promujemy ich prace, organizujemy wystawy i konkursy.

Organizujemy spotkania z ciekawymi ludźmi. Młodzież ma szansę poznać dziennikarzy, pisarzy, pracowników OPP.

Odważnie spoglądamy w przyszłość, nie zapominamy jednak o naszej tradycji. Stworzyliśmy Wirtualną Izbą Pamięci Teodora Bolduana, zgromadziliśmy i opracowaliśmy materiały związane z nadaniem imienia Aldony Kacmajor jednej z naszych sal.

Staramy obudzić w sercach licealistów miłość do literatury. Pragniemy, by poznali ją z nieco innej strony niż ma to miejsce w szkolnej ławce. Gromadzimy literaturę znajdująca się w kręgu zainteresowań młodzieży. Organizujemy apele, na których uczniowie poznają sylwetki i twórczość autorów lektur szkolnych przedstawione ciekawie, nieszablonowo, często prowokacyjnie.

Współpracujemy z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Wejherowie oraz Wojewódzka Biblioteką Pedagogiczną (Filia Wejherowo). Bierzemy udział w organizowanych przez placówki konkursach, spotkaniach autorskich, lekcjach bibliotecznych.

Organizujemy akcje charytatywne. Wspieramy OTOZ Animals – Schronisko w Dąbrówce, uczymy licealistów empatii i kształtujemy ich wrażliwość.

Zapraszamy! ☺

Tekst: M. Sitko