Świetlica czynna jest w godzinach od 6.45 do 17.00.

Opieką obejmuje przede wszystkim uczniów z klas I - III. Celem działalności świetlicy szkolnej jest zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po nich w bezpiecznym i miłym otoczeniu, stworzenie warunków do wypoczynku, relaksu, zjedzenia posiłku i odrabiania prac domowych. Spędzenie czasu w świetlicy sprzyja także wszechstronnemu rozwojowi dzieci, wzbogacaniu wiadomości, rozwojowi umiejętności i wychowaniu.

W naszej świetlicy zajęcia prowadzone są według tematów zaplanowanych na poszczególne miesiące. Dotyczą one najbliższego otoczenia dzieci - rodziny, szkoły, kolegów, obejmują wiadomości o miejscu zamieszkania, ojczyźnie, miejscu Polski w europie i świecie. Uwzględnimy także tematykę nawiązującą do dni uroczystych i świątecznych.

Organizujemy:

• konkursy i warsztaty plastyczne
  • kiermasze świąteczne (Boże Narodzenie, Wielkanoc), z których dochód
    przeznaczamy na cele charytatywne
  • wykonujemy dekoracje okolicznościowe na uroczystości szkolne

Reguły zachowania w świetlicy szkolnej:

1. Nie wychodzimy z sal świetlicowych bez pozwolenia wychowawcy, nie oddalamy się od grupy w czasie spacerów i zabaw na boisku szkolnym.
  2. Używamy form grzecznościowych: dzień dobry, do widzenia, proszę, dziękuję, przepraszam.
  3. Przestrzegamy zasad kulturalnego i bezpiecznego zachowania się.
  4. Nie przeszkadzamy koleżankom, kolegom i nauczycielom podczas prowadzenia zajęć i w czasie odrabiania prac domowych.
  5. W trakcie wspólnych rozmów, gdy mówi jedna osoba, uważnie słuchamy, nie przerywamy i nie oceniamy wypowiedzi koleżanek, kolegów i wychowawców.
  6. Dbamy o estetyczny wygląd sali, nie niszczymy sprzętu, zabawek, gier.
  7. Przed posiłkiem myjemy ręce.
  8. Po skończonych zajęciach, zabawie, posiłku porządkujemy swoje otoczenie.
  9. Spełniamy prośby i polecenia wychowawców.
  10. Jesteśmy dla siebie mili i uprzejmi, od nas zależy, czy będziemy dobrze się czuli w naszej świetlicy.